Велес: Градежни зафати во сите делови продолжуваат

ОпштиниВелес: Градежни зафати во сите делови продолжуваат

Најчитано

Градоначалникот Марко Колев беше на улицата Даме Груев на увид во градежните активности, каде во тек е бетонирање, откако претходно беше заменета водоводната мрежа.
И во наредниот период продолжуваме со интензивна работа со цел подобрување на инфраструктурата во градот.
Поубав Велес е возможен, поубав Велес станува реалност!

 

 

Извор: Општина Велес

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе