Валандово: Нова улица во Јосифово

ОпштиниВаландово: Нова улица во Јосифово

Најчитано

Наредните денови започнува изградбата на улица „Моша Пијаде“ и инфраструктурно поврзување со регионалниот пат.

Улицата е со должина од 400 метри, ширина од 5.5 метри, со предвидени тротоарски површини и канализирање на атмосферските води.

Се работи за капитален проект кој овозможува нов влез во населеното место, решавање на приоритетен проблем и значајно подобрување на условите за живот, на голем број граѓани.

 

 

Извор: Општина Валандово

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе