Гази Баба: Во тек е изградба на пет игралишта со тартан подлога и две игралишта со вештачка трева

ОпштиниГази Баба: Во тек е изградба на пет игралишта со тартан подлога...

Најчитано

Започнаа градежните работи за изградба на пет игралишта со тартан подлога и две игралишта со вештачка трева.

Пет игралишта се со најсовремена тартан подлога и ќе се изградат во Колонија, Кирил Петрушевски, Гоце Делчев, Триангла и Керамидница.

Две игралишта се со подлога од вештачка трева и ќе се изградат во Стајковци и Страчинци.

Извор: Општина Гази Баба

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе