Вевчани: Работна средба со претставници од АГЕЦИЈА ЗА ПРОМОЦИЈА И ПОДДРШКА НА ТУРИЗМОТ

ОпштиниВевчани: Работна средба со претставници од АГЕЦИЈА ЗА ПРОМОЦИЈА И ПОДДРШКА НА...

Најчитано

Со претставници од АГЕЦИЈА ЗА ПРОМОЦИЈА И ПОДДРШКА НА ТУРИЗМОТ дискутиравме за  досегашните реализирани активности и можности за идна соработка.

Договорено е зајакнување на меѓусебната соработка и комуникација, како и формирање на работна група за развој на идни проекти и програми од областа на туризмот и промоција на туристичките локалитети на Општина Вевчани.

 

 

 

Извор: Општина Вевчани 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе