Кавадарци: Асфалтирање и комплетно ново осветлување на ул. ,,Лазо Асијата’’

ОпштиниКавадарци: Асфалтирање и комплетно ново осветлување на ул. ,,Лазо Асијата’’

Најчитано

Пробивање, асфалтирање и комплетно ново осветлување на ул. ,,Лазо Асијата’’ од муслиманските гробишта до спој со ул.,,Клинска’’ во должина од 900м и површина од 4800м2.

 

Целосна инвестиција на Општина Кавадарци во износ од 22.000.000 ден како дел од програмата за комунална изградба за 2022 година.

 

 

 

Извор: Општина Кавадарци 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе