Кавадарци: Асфалтирање на ул. „Индустриска“

ОпштиниКавадарци: Асфалтирање на ул. „Индустриска“

Најчитано

Заврши асфалтирањето на дел од ул. ,,Индустриска” ( од Жито Југ до Хотел Елит) каде комплетно беше изваден стариот асфалт и заменет со нов на површина од 1900м2.

Изведувач е БИТЕМ од Скопје.

Извор: Општина Кавадарци 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе