Кавадарци: Спортската сала во ООУ „Димката Ангелов Габерот“ с.Ваташа е предадена во функција

ОпштиниКавадарци: Спортската сала во ООУ „Димката Ангелов Габерот“ с.Ваташа е предадена во...

Најчитано

После многу години село Ваташа доби современа спортска сала . Истата се изгради за помалку од една година и сега учениците ќе имаат можност наставата по физичко образование да ја изведуваат во овој објект.

За оваа инвестиција Општина Кавадарци издвои 19 милиони денари од својот буџет. Спортската сала се протега на површина од 400 м2.

Погледнете: 👀👇

 

Спортската сала во ООУ „Димката Ангелов Габерот“ с.Ваташа 

 

Извор: Општина Кавадарци

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе