Дебар: Виртуелен туристички водич за општината

ОпштиниДебар: Виртуелен туристички водич за општината

Најчитано

Виртуелен туристички водич за општина Дебар , спонзориран од самата општина.

Во соработка со компанијата „Македонија од горе“ – која подготвува Виртуелни туристички водичи низ Македонија, општина Дебар спонзорираше виртуелен поглед од 360 степени и за нашата општина.

Примарната цел на овој проект е да понуди виртуелна обиколка на општината на динамичната веб-страница www.macedoniafromabove.mk.

• градови

• села

• хотели

• ресторани

• музеи

• Меморијални центри и споменици

• Верски објекти – цркви, манастири, џамии…

• и други прекрасни пејсажи и локации кои би го интересирале секој турист.

Оваа апликација постојано ќе се ажурира со нови податоци.

 

 

 

 

 

Извор: Општина Дебар 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе