Куманово: Ања Спасовска од СОУ-Гимназија “Гоце Делчев” освои бронзен медал на Меѓународен натпревар по хемија

ОпштиниКуманово: Ања Спасовска од СОУ-Гимназија “Гоце Делчев” освои бронзен медал на Меѓународен...

Најчитано

На Меѓународен натпревар по хемија ICHО-2022, кој се одржа во Кина, ученичката Ања Спасовска од СОУ-Гимназија “Гоце Делчев”-Куманово освои бронзен медал.

На овој натпревар учествуваа 330 ученици од 83 држави во светот.

По тој повод вчера претседателката на Совет на Општина Куманово и секретарот на Општината остварија средба со наградената ученичка, менторот Лидија Тасевска-Стојковиќ и директорот на ова училиште Марија Тодоровска.

Извор: Општина Куманово

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе