Кавадарци: Отпочнување на проектот Реконструкција на локалните улици

ОпштиниКавадарци: Отпочнување на проектот Реконструкција на локалните улици

Најчитано

За потребите на Проектот за поврзување на локални патишта кој е финансиран со средства од Светска Банка, општина Кавадарци има аплицирано со под-прокет за Реконструкција на локалните улици „Вељко Влаховиќ“, „Слога“, „Димката Ангелов – Габерот“ и „Максим Горки“. Сакаме да ги известиме граѓаните на општина Кавадарци за отпочнување на планираните градежни активности.

За таа цел ги приложуваме следните документи со цел граѓаните на територија на Општина Кавадарци да бидат во тек со реализација на проектот

 

 

 

Извор: Општина Кавадарци

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе