Струмица: Ново улично осветлување на улицата „Васил Главинов“

ОпштиниСтрумица: Ново улично осветлување на улицата „Васил Главинов“

Најчитано

Јавното претпријатие „Паркиралишта Струмица“ започна со поставување на улично осветлување на улицата „Васил Главинов“.

На трасата во должина од 740 метри ќе бидат поставени вкупно 29 нови ЛЕД светилки за урбано и амбиентално осветлување.

Оваа инвестиција чини 4,5 милиони денари обезбедени од буџетот на општина Струмица.

Извор: Општина Струмица

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе