Гостивар: Продолжуваат инвестициите во училиштата

ОпштиниГостивар: Продолжуваат инвестициите во училиштата

Најчитано

Општина Гостивари во соработка со американската организација „Latter Day Saint Charities“ инвестира во основното училиште „Исмаил Ќемали“.

Проектот опфаќа инвестиции во опремување на кабинетот со ИТ технологија и реновирање на простори за создавање читална во ова основно училиште.

Со завршувањето на првата компонента, градоначалникот на општина Гостивар, Арбен Таравари ги пречека членовите на оваа организација Daron R Haddock и Karen C Haddock.

Инвестициите во основните и средните училишта во Гостивар остануваат приоритет на општина Гостивар.

 

 

Извор: Општина Гостивар 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе