Струмица: Во рамките на СОФ се одржа концерт во чест на Гоце Арнаудов

ОпштиниСтрумица: Во рамките на СОФ се одржа концерт во чест на Гоце...

Најчитано

На почетокот, со емотивно обраќање, концертот го поздрави градоначалникот Костадин Костадинов, истакнувајќи дека не зборува како градоначалник и политичар, туку како обичен граѓанин и сограѓанин на Гоце Арнаудов. Тоа се должи на фактот дека познатиот струмички и македонски пејач бил голем пријател со покојниот татко на Костадинов.

Инаку, на концертот ,,Ај да беше стрела песната” настапија 15 пејачи и музичари кои исполнија познати песни од Гоце Арнаудов.

На фестивалската сцена во струмичкиот градски парк, а во рамките на овогодинешното издание на Струмица Опен Фест, синоќа, се одржа концерт во чест на Гоце Арнаудов и неговиот денешен роденден.

 

Извор: Општина Струмица 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе