Ѓорче Петров: Нова серија асфалтирање во руралниот дел

ОпштиниЃорче Петров: Нова серија асфалтирање во руралниот дел

Најчитано

По налог на Град Скопје, а во корелација со општина Ѓорче Петров екипите на ЈП Улици и патишта Скопје завршија со асфалтирање на улицата „23“, која е во должина 120 метри и широчина од 3 метри на вкупна површина од 360 квадратни метри.

 

Продолжуваат активностите за изградба на повеќе од 20 улици во населените места во општина Ѓорче Петров, согласно предвидената динамика.

 

 

 

Извор: Општина Ѓорче Петров

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе