МИОА: Работен состанок Алити-Дамико

МинистерстваМИОА: Работен состанок Алити-Дамико

Најчитано

Министерот за информатичко општество и администрација (МИОА), Адмирим Алити имаше еден работен состанок со  г-дин Седрик Дамико – директор на компанијата ИДЕМИА за Европа, која е водечка компанија во обезбедување на софистицирани технолошки услуги, производи и програми за компании и влади.

Соговорниците разговараа за можностите за соработка, на која беа презентирани технологиите и системите на компанијата кои се однесуваат на безбедноста на податоците, биометриската идентификација, обезбедувањето на јавните простори и многу други услуги, кои овозможуваат побезбедна средина за граѓаните и владите.

 

Алити и Дамико се  договорија да продолжат да се сретнат и во иднина, за конкретни чекори на соработка.

 

 

 

 

Извор: Министерство за информатичко општество и администрација 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе