МИОА: Да го унапредуваме процесот на регрутирање на администрацијата

МинистерстваМИОА: Да го унапредуваме процесот на регрутирање на администрацијата

Најчитано

Министерот за информатичко општество и администрација (МИОА), Адмирим Алити се сретна со директорот на Агенцијата за администрација, Спасе Глигоров.

Алити и Глигоров разговара за изнаоѓање начини за унапредување и развој на процесот на регрутирање на администрацијата.

Целиот овој процес мора да ги исполнува европските стандарди за професионална, ефикасна, ефективна и неполитизирана администрација.

 

Странките се договорија повторно да се сретнат во иднина и да работат заедно за да ги постигнат целите за попрофесионална администрација.

 

 

 

 

Извор: Министерство за информатичко општество и администрација 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе