АМС: Одлуката за доделување на највисоко признание за животно дело и признанија за остварувања во областа на спортот

Самостојни органиСамостојни државни органиАМС: Одлуката за доделување на највисоко признание за животно дело и признанија...

Најчитано

Агенцијата за млади и спорт согласно Законот за државни награди ја објавува Одлуката за доделување на највисоко признание за животно дело и признанија за остварувања во областа на спортот донесена на седница на Одборот за доделување на државната награда „8-ми Септември“ одржана на ден 02.09.2022 година.

ОДЛУКА PDF

 

 

Извор: Агенција за млади и спорт 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе