МИОА: Работна средба Алити- Цури

МинистерстваМИОА: Работна средба Алити- Цури

Најчитано

Министерот за информатичко општество и администрација Адмирим Алити денеска ја посети Спомен куќата ,,Мајка Тереза“, каде што се сретна со директорот Насер Цури.

За време на работната средба се разговараше за можностите за соработка, како и за идните планови и активности на оваа институција која има значајна симболика и истакната културна вредност.

Министерот Алити му се заблагодари на директорот Цури за приемот, истакнувајќи дека МИОА е подготвено да ги поддржи сите институции во надминување на нивните предизвици, со цел успешно спроведување на нивната работа.

 

 

Извор: Министерство за информатичко општество и администрација 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе