spot_img

Гази Баба: Ученици од училиштето за глуви и лица со посебни потреби „Санта Марија“ од Букурешт на средба со градоначалникот Стефковски

UncategorizedГази Баба: Ученици од училиштето за глуви и лица со посебни потреби...

Најчитано

Учениците од училиштето за глуви и лица со посебни потреби Санта Марија, од главниот град на Романија, Букурешт се сретнаа со градоначалникот Бобан Стефковски.

Домаќин на учениците од Романија е Државниот училишен центар за образование и рехабилитација Партенија Зографски кој се наоѓа на територија на општина Гази Баба.

Продолжува соработката на општина Гази Баба со сите чинители во општеството, чија примарна цел е реализација на општествено – одговорни проекти.

Извор: Општина Гази Баба

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе