АМС: Директорот Мојсовски имаше свое обраќање на “ Опен Скопје”

Самостојни органиСамостојни државни органиАМС: Директорот Мојсовски имаше свое обраќање на “ Опен Скопје”

Најчитано

 

Директорот на Агенција за млади и спорт Наумче Мојсовски имаше свое обраќање на “ Опен Скопје” најголемиот шаховски турнир во нашата држава и еден од поголемите турнири од овој вид на Балканот.

На овој турнир има 135 учесници од дури 16 држави.

Турнирот е во организација на Шаховскиот Сојуз на Град Скопје, поддржан од Агенцијата за млади и спорт, FIDE (Светската Шаховска Федерација) Шаховската Федерација на Македонија и Градот Скопје.

Директорот Мојсовски наведе дека Агенцијата за млади и спорт е секогаш тука за подршка на сите спортски настани, турнири, оваа година турнирот е возобновен и се надеваме на одржување на оваа традиција.

 

Извор: Агенција за млади и спорт 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе