Чаир: Координативен состанок со Центарот за заедничка основа

ОпштиниЧаир: Координативен состанок со Центарот за заедничка основа

Најчитано

Заедно со Центарот за заедничка основа (CCG) разговаравме за напредокот на проектот „Зајакнување на отпорноста на локалните заедници против насилниот екстремизам во Северна Македонија Фаза 2“ кој е финансиран од Британската амбасада во Скопје и кој го спроведуваме во општина Чаир.
На настанот учествуваа различни актери, како претставници на британската амбасада, полицијата, Советот на општината, образованието, граѓанскиот сектор, како и младински организации, а се обврзавме дека ќе продолжиме со ист интензитет да направиме максимални напори за општество со најбезбедна можна перспектива.
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе