HomeОпштиниЧаир: 13 работни решенија за наставници од основните училишта

Чаир: 13 работни решенија за наставници од основните училишта

13 работни решенија за наставници во училиштата на општина Чаир
Градоначалникот на општина Чаир, Висар Ганиу денеска им ги подели работните решенија на 13 наставници од општинските училишта во Чаир – „Хасан Приштина“, „Лирија“, „Имри Елези“, „Васил Главинов“, „Јашар Беј Шкупи“, „ Исмаил Ќемали“.“, “Конгреси и Манастирит“, „7 Марси“ и „Макаренко“.
Општина Чаир докажува дека била и ќе биде блиску до потребите на наставниците, родителите и учениците.
Градоначалникот на општината Висар Ганиу во оваа прилика рече дека зајакнувањето на кадровските капацитети е важна мисија и дека несомнено придонесува за непречено одвивање на квалитетен и иновативен образовен процес.

Јегуновце: Работна посета низ повеќе населени места

Градоначалникот на општина Јегуновце беше на работна посета низ повеќе населени места во општина Јегуновце каде направив увид на започнати проекти: Во завршна фаза е...