Гостивар: Наскоро ќе ги дигитализира своите услуги

ОпштиниГостивар: Наскоро ќе ги дигитализира своите услуги

Најчитано

Општина Гостивар наскоро ќе стане дел од #mЗаедница – интерактивна дигитална платформа составена од мобилна апликација која на веб-страницата им овозможува на корисниците преку мобилен телефон, таблет или компјутер директно да комуницираат со вработените во секторите на општината, да ги остварат нивните права и да влијаат на активностите што ги презема општината.

 

Според меморандумот за соработка, оваа дигитализација на општината доаѓа со поддршка на Републичкиот институт ИРИ, кој го спроведува „Центарот за социјални иновации“ во соработка со општина Гостивар.

 

 

 

Извор: Општина Гостивар

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе