Бутел: Се градат интензивно 17 пристапни патеки во Скопје Север

ОпштиниБутел: Се градат интензивно 17 пристапни патеки во Скопје Север

Најчитано

Завршени се дел од вкупно 17 пристапни патеки до станбените згради со павер елементи во Скопје Север.

Продолжуваме со реконструкција на пристапните влезови на станбените згради и ќе се надмине проблемот со поплавување на влезовите.

Градежната офанзива се одвива со силна динамика.


Еднаков рамномерен развој на сите населени места!

 

 

 

Извор: Општина Бутел

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе