Гази Баба: Ертан Шаќири од Здружението на граѓани СОС Вита на средба со Стефковски

ОпштиниГази Баба: Ертан Шаќири од Здружението на граѓани СОС Вита на средба...

Најчитано

Средба на градоначалникот Бобан Стефковски со Ертан Шаќири од Здружението на граѓани СОС Вита Скопје, на која Шаќири информираше за активностите кои ги реализирало здружението досега, а кое брои 260 членови, на кои им овозможува бесплатна физикална терапија.

Ова здружение има за цел создавање на подобри и поквалитетни услови за живот на лицата со посебни потреби.

Општина Гази Баба дава силна поддршка на реализација на проектите но и создавање на подобри услови за непречена реализација на секојдневните обврски на лицата со посебни потреби.

Извор: Општина Гази Баба

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе