Ѓорче Петров: Асфалт на крак од ул. „Антон Кецкаров“

ОпштиниЃорче Петров: Асфалт на крак од ул. „Антон Кецкаров“

Најчитано

Екипите на ЈП „Улици и патишта“ во соработка со општина Ѓорче Петров ја завршија реализацијата на расчистување и тампонирање крак од ул. „Антон Кецкаров“, по што следуваше асфалтирање на краците.

Кракот е во еден од најстарите делови на населбата. Вкупната површина за работа беше приближно 700 метри квадратни. Со реконструкцијата се решава децениски проблем со сообраќање и движење по улиците.

 

 

 

 

Извор: Општина Ѓорче Петров

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе