Гази Баба: Стефковски на Традиционален словенечко-македонски појадок

ОпштиниГази Баба: Стефковски на Традиционален словенечко-македонски појадок

Најчитано

На покана на амбасадорот на Република Словенија Н.Е. Милан Предан градоначалникот Бобан Стефковски присуствуваше на Традиционален словенечко-македонски појадок.

Овој настан се оддржува во рамките на одбележувањето на 30-тата годишнина од воспоставувањето на дипломатски односи помеѓу Република Словенија и Република Македонија.

На настанот учествуваа и ученици од ООУ Крсте Мисирков од Ченто.

Извор: Општина Гази Баба 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе