Ѓорче Петров: Дечињата од „Росица“ во посета на ОЃП

ОпштиниЃорче Петров: Дечињата од „Росица“ во посета на ОЃП

Најчитано

Дечињата од градинката „Росица“ ја посетија општина Ѓорче Петров. Во општинските простории ги пречека градоначалникот Александар Стојкоски кој на подарок од нив доби макета на општина Ѓорче Петров.

Не изостана детската смеа, пеењето на химната за Ѓорче Петров и по некоја стихотворба научена во убавите детски занимални. За тоа, наставниот кадар предводен од воспитувачите Јуле и Сораја, логопедот Љупка и директорката Даниела се погрижиле да изгледа на највисоко ниво.

 

 

Извор: Општина Ѓорче Петров 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе