Вевчани: Преставници од локалната самоуправа и бизнис секторот на регионална конференција за одржлив туризам и зелени дестинации – Тиват, Црна Гора

ОпштиниВевчани: Преставници од локалната самоуправа и бизнис секторот на регионална конференција за...

Изборот на општина Вевчани за една од најдобрите Топ 100 Приказни за Зелени Дестинации за 2022 година ја отвара можноста за соработка со други општини и туристички организации од регионот.

Преставници од локалната самоуправа и бизнис секторот кој се заинтересирани да бидат дел од програмата за сертифицирање на зелени бизниси учествуваат на регионална конференција за одржлив туризам и зелени дестинации во организација на Туристичка организација Тиват, Црна Гора. Одржливото управување и развојот на општина Вевчани како зелена дестинација е една од главните стратешки определби на општина Вевчани.

Извор: Општина Вевчани