Карпош: Дечињата од градинката „Мајски цвет“ ја покажуваа својата хуманост

ОпштиниКарпош: Дечињата од градинката „Мајски цвет“ ја покажуваа својата хуманост

Најчитано

Изминатите денови, во градинката  „Мајски цвет“ се одржа хуманитарна изложба, во којашто вредните рачиња на дечињата изработија есенски цртежи и  беа изложени пред очите на јавноста.

Поттикот за оваа хумана акција, дечињата го добија од своите учителки, а со задоволство помош им пружија студентите од педагошкиот факултет „Свети Климент Охридски”.

Уште еднаш се покажа хуманоста на децата од Општина Карпош за својот сожител. Лаптоп и останатите подароци од хуманата акција на дечињата од градинката, ги израдуваа Ѓорѓи и неговата мајка.

 

 

 

 

 

Извор: Општина Карпош 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе