spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeСамостојни органиСамостојни државни органиДКСК: Учество на Меѓународната антикорупциска конференција во Вашингтон

ДКСК: Учество на Меѓународната антикорупциска конференција во Вашингтон

Членот на Државната комисија за спречување на корупцијата Катица Николовска учествува на Меѓународната антикорупциска конференција на тема „Искоренување на корупцијата, одбрана на демократските вредности“, која од 6 до 10 декември 2022 година се одржува во Вашингтон, Соединетите Американски Држави.

Државната комисија за спречување на корупцијата, со свој претставник, на оваа конференција учествува на покана на Амбасадата на САД во Република Северна Македонија.

На конференцијата ќе земат учество над 2000 антикорупциски практичари и експерти, носители на политики, бизнисмени, истражувачки новинари и  претставници на невладиниот сектор од целиот свет.

 

 

 

 

Извор: Државна комисија за спречување на корупцијата 

Прочитајте

Мицкоски на средба со дијаспората во Њујорк, да се обединиме во...

0
Почитувани, Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Христијан Мицкоски оствари средби со македонската дијаспора во Њујорк, САД. Присуствуваше на вечерната богослужба во чест на светите...