HomeОпштиниЃорче Петров: Дечињата од градинката „Детелинка“ го китеа кабинетот на Стојкоски

Почна новогодишната магија! Најубави се овие предновогодишни денови поминати со најмладите кои имаат најискрени желби. Градоначалникот на општина Ѓорче Петров, Александар Стојкоски заедно со дечињата од градинката „Детелинка“ денеска ја украсуваа елката во неговиот кабинет.

Од кабинетот се слушна најубавата музика од детските грла. Најмладите рецитираа песнички за Нова година, Дедо мраз, Снешко, новогодишни елки…  Со Стојкоски си разменија желби за добро здравје и Среќна нова година.  -Им посакав да бидат и натаму здрави, умни и весели! – додаде Стојкоски.

Извор: Општина Ѓорче Петров

Карпош: Прв „хотел“ за згрижување на диви пчели

По повод одбележување на Денот на планетета Земја во населбата Карпош 3, претставници на невладината организација ТАКТ во соработка со Општина Карпош го поставија...