АМС: Агенцијата за млади и спорт организираше прием за Боречка Федерација

Самостојни органиСамостојни државни органиАМС: Агенцијата за млади и спорт организираше прием за Боречка Федерација

Најчитано

Агенцијата за млади и спорт организираше прием за Боречка Федерација по учеството на Балканското Првенство  во У15 и У17, одржано во Букурешт, Романија.
Нашата репрезентација Настапи со 33 учесници со освоени 12 медали од кои три златни, четири сребра и пет бронзи.
Тренерите
Горан Стојанов
Горан Атанасов
Нехат Џафери и
Илчо Маркоски не ги криеа импресиите и задоволството од остварените резултати.
Екипно се пласиравме на 3то место.
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе