АМС: Бронзен медал за Далибор Богданов на Европскиот самбо куп Карпати

Самостојни органиСамостојни државни органиАМС: Бронзен медал за Далибор Богданов на Европскиот самбо куп Карпати

Најчитано

Гости во Агенцијата за млади и спорт беа Македонските самбисти кои постигнаа забележителен успех на Европскиот самбо куп „Карпати“ во Брашов, Романија.

Со бронзен медал се закити Далибор Богданов , Алберт Реџиќ е петти, а

Омар Факиќ седми.

Директорот на Агенција за млади и спорт Наумче Мојсовски им честиташе на освоените медали и признанија и посака уште многу успешни следни настапи на првенствата ширум Европа и светот.

 

 

 

Извор: Агенција за млади и спорт 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе