spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeМинистерстваМИОА: Министерот Алити одржа координативен состанок со заменик премиерот Битиќи и експерти...

МИОА: Министерот Алити одржа координативен состанок со заменик премиерот Битиќи и експерти од проектот Зајакнување на е-Влада

Министерот за информатичко општество и администрација, Адмирим Алити заедно со заменик премиерот Битиќи, одржа координативен состанок со експерти од проектот Зајакнување е-Влада, на кој беа разгледани степенот на реализација и очекувањата од проектот.

На средбата беа дефинирани идните цели, а воедно беше договорена уште посилна и поактивна посветеност на овој проект со цел натамошно унапредување на електронското управување и услуги, со што ќе се создаде продуктивен систем, кој ќе биде исклучително корисен како за институциите така и за граѓаните.

 

 

Извор: Министерство за информатичко општество и администрација 

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...