spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeМинистерстваМИОА: Работна средба со Директорот на Агенцијата за примена на јазикот на...

МИОА: Работна средба со Директорот на Агенцијата за примена на јазикот на РСМ

Министерот за информатичко општество и администрација, Адмирим Алити  го пречека директорот на Агенцијата за примена на јазикот на РСМ, г-дин Илбер Села,, со кого разговараше за можностите за соработка во однос на ефикасноста на јавните институции, обезбедување и олеснување на институционалните процедури преку имплементација на албанскиот јазик, за да бидеме што попродуктивни и поблиски до граѓаните.

Соговорниците се договорија  средбите да продолжат во насока на воспоставување конкретни чекори на соработка.

 

 

 

 

Извор: Министерство за информатичко општество и администрација

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...