spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниГази Баба: Бесплатни униформи за сите ученици

Гази Баба: Бесплатни униформи за сите ученици

Со буџетот за 2023 година, обезбедуваме 12.000.000 денари за набавка на бесплатни униформи за сите ученици.

Со почетокот на учебната 2023/2024 година, учениците од општинските основни училишта во Гази Баба ќе добијат бесплатни униформи.

Со ова се реализира уште едно ветување на градоначалникот Бобан Стефковски дадено пред граѓаните на општина Гази Баба.

Извор: Општина Гази Баба

Прочитајте

Бутел: По 40 години реконструкцијата на улицата “Натанаил Кучевишки”

0
Нема запирање кога се работи за доброто на граѓаните и за нивните потреби. Денес, започна реконструкцијата на улицата “Натанаил Кучевишки” со површина од 3000...