spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниКисела Вода: Дедо Мраз стигнува со балон. Пакетчиња за сите деца!

Кисела Вода: Дедо Мраз стигнува со балон. Пакетчиња за сите деца!

Општина Кисела Вода ги поканува дечињата на големо дружење оваа сабота, со почеток од 10:30 минути. Новогодишниот хепенинг ќе се одвива под името “Дедо Мраз со подароци за вас” и на најмладите ќе им овозможи несекојдневно доживување.

Програмата ќе започне со театарска претстава во изведба на вработените од ЈДГ “Весели Цветови”, по што следува концерт на “Поточиња”, a потоа спектакуларно, со балон на топол воздух ќе пристигне Дедо Мраз и ќе им подели пакетчиња на сите присутни дечиња.

 

Бидете сите во сабота, на 24.12.2022,  во паркот на улицата “Есенинова” за заедно да ја почуствуваме новогодишната магија и да си посакаме многу успех, среќа и здравје во Новата 2023 година!

 

 

Извор: Општина Кисела Вода 

Прочитајте

Мицкоски на средба со дијаспората во Њујорк, да се обединиме во...

0
Почитувани, Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Христијан Мицкоски оствари средби со македонската дијаспора во Њујорк, САД. Присуствуваше на вечерната богослужба во чест на светите...