spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниЃорче Петров: Се обновува коловозот на ул.102

Ѓорче Петров: Се обновува коловозот на ул.102

Општина Ѓорче Петров во периодот што следува ќе работи на санација и поставување гребен асфалт, како времено решение на повеќе локации во општината.

Во моментов се расчистува и обновува коловозот на ул.102 .

Паралелно екипите на комунален пункт интервенираат и на каналската мрежа за одводнување.

 

 

Извор: Општина Ѓорче Петров

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...