АПЈ: Меѓуинституционална средба со Агенцијата за администрација

Самостојни органиСамостојни државни органиАПЈ: Меѓуинституционална средба со Агенцијата за администрација

Најчитано

Директорот на Агенцијата за примена на јазикот (АПЈ), Илбер Села, ја посети Агенцијата за администрација (АА).

Тој беше примен од директорот и заменик директорот на АА, Спасе Глигоров, односно Агрон Сефери.

Оваа посета беше остварена за одблиску да се набљудува имплементацијата на Законот за употреба на јазиците и да се видат можностите за продлабочување на соработката.

Страните се договорија да продолжат овие информативни средби.

 

 

 

 

Извор: Агенција за примена на Јазикот што го зборуваат најмалку 20 % од граѓаните 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе