АПЈ: Политичарка Валентина Лескај во посета на АПЈ

Самостојни органиСамостојни државни органиАПЈ: Политичарка Валентина Лескај во посета на АПЈ

Најчитано

Албанската политичарка, Валентина Лескај, придружувана од директорите на книгоиздателството „Тоена“, Фатмир и Ирена Точи и писателката Дијана Чули, ја посетија Агенцијата за примена на јазикот (АПЈ), при што беа примени од директорот Илбер Села.

Нивната посета се совпадна со промоцијата на книгата на Валентина Лескај „Политиката како идеја“ (Politika si ide), која се одржа во Скопје.

При оваа посета гостите беа заинтересирани за работата, предизвиците и иднината на АПЈ, за што информираше директорот Илбер Села.

 

 

 

 

 

Извор: Агенција за примена на Јазикот што го зборуваат најмалку 20 % од граѓаните 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе