spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниЃорче Петров: Донирани социјални пакети за дечиња од школите и градинката

Ѓорче Петров: Донирани социјални пакети за дечиња од школите и градинката

УНИЦЕФ во соработка со Црвениот крст, а со посредство од општина Ѓорче Петров обезбеди пакети со облека и хигиенски производи за дечињата од социјално-загрозени семејства од училиштата и градинката од нашата општина.

Пакетите ги подигнаа директорите кои ќе ги поделат во своите училишта и во градинката на семејства каде што е најпотребно.

Градоначалникот Александар Стојкоски кој присуствуваше на настанот изрази благодарност до институциите-соработници кои на вакви начини овозможуваат повеќе детски насмевки во пресрет на празничните денови.

Стојкоски порача и натаму да се продолжи со дарување во духот на хуманоста и претстојните празници.

 

 

Извор: Општина Ѓорче Петров

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...