spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниГази Баба: Предновогодишна забава за најмладите

Гази Баба: Предновогодишна забава за најмладите

Во Гази Баба, на плоштадот во Автокоманда се одржа предновогодишна забава, на која дечињата се забавуваа и радуваа, а во духот на новогодишните празници градоначалникот Бобан Стефковски овозможи и пакетче за секое дете.

Градоначалникот Стефковски се заблагодари на дечињата и родителите кои вечерва присуствуваа на плоштадот во Автокоманда, проследувајќи ја предновогодишната забавна програма, театарска изведба на Отворена Сцена Театар Чекори и детските песни на Детски фестивал Поточиња. Нема ништо повредно на светот од детската насмевка и среќа. А среќата е единственото нешто, кое додека се дели, истото се зголемува.

Овој новогодишен настан ќе прерасне во нова традиција во општина Гази Баба.

Извор: Општина Гази Баба 

Прочитајте

Мицкоски на средба со дијаспората во Њујорк, да се обединиме во...

0
Почитувани, Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Христијан Мицкоски оствари средби со македонската дијаспора во Њујорк, САД. Присуствуваше на вечерната богослужба во чест на светите...