HomeОпштиниГази Баба: Предновогодишна забава за најмладите

Гази Баба: Предновогодишна забава за најмладите

Во Гази Баба, на плоштадот во Автокоманда се одржа предновогодишна забава, на која дечињата се забавуваа и радуваа, а во духот на новогодишните празници градоначалникот Бобан Стефковски овозможи и пакетче за секое дете.

Градоначалникот Стефковски се заблагодари на дечињата и родителите кои вечерва присуствуваа на плоштадот во Автокоманда, проследувајќи ја предновогодишната забавна програма, театарска изведба на Отворена Сцена Театар Чекори и детските песни на Детски фестивал Поточиња. Нема ништо повредно на светот од детската насмевка и среќа. А среќата е единственото нешто, кое додека се дели, истото се зголемува.

Овој новогодишен настан ќе прерасне во нова традиција во општина Гази Баба.

Извор: Општина Гази Баба

Град Скопје: Соопштение

Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска како потпретседател на Европската народна партија ЕПП за локални власти ко-претседаваше со пленарниот состанок на политичката група во...