Карпош: Бронза за Андреј Арсовски во кајак – спуст

ОпштиниКарпош: Бронза за Андреј Арсовски во кајак - спуст

Најчитано

Денеска на средба кај градоначалникот Стевчо Јакимовски беше младиот кајакар Андреј Арсовски кој го освои третото место на традиционалниот Меѓународен  божиќен кајак спуст кој се одржа овој месец во Загреб, Хрватска. Андреј е деветто одделение во основното училиште “Христијан  Тодоровски- Карпош“ и е член на кајакарскиот клуб „Илинден’90“- Скопје.

Тој веќе две години се занимава со овој спорт и има освоено повеќе медали  оваа година, второ место на државен натпревар во кајак спуст и четврто место на државно пионерско првенство во категорија слалом.  Градоначалникот им посака повеќе успеси и во иднина да ја преставуваат локалната самоуправа во најдобро светло.

 

 

 

 

Извор: Општина Карпош

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе