spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeМинистерстваМЖСПП: Финансии за животна средина има, но треба интерсекторска соработка и умешност...

МЖСПП: Финансии за животна средина има, но треба интерсекторска соработка и умешност за да се реализираат

Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини одржа прес-конференција на која говореше за Буџетот на Министерството за животна средина и просторно планирање за 2023 година.

 

Прес на министерот Нуредини за Буџетот за 2023г: Финансии за животна средина има, но треба интерсекторска соработка и умешност за да се реализираат

Во прилог интегрално изјавата на министерот.

 

Прес на министерот Нуредини за Буџетот за 2023г

 

 

 

 

Извор: Министерство за животна средина и просторно планирање

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...