spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниПетровец: Поделени 700 новогодишни пакетчиња

Петровец: Поделени 700 новогодишни пакетчиња

Градоначалникот Борче Митевски традиционално како и секоја година така и оваа, заедно со претседателот и советниците од Советот на општина Петровец поделија 700 новогодишни пакетчиња за дечињата од прво до трето одделение во сите училишта во општината како и за дечињата во градинката Авионче во Петровец.

Воедно, градоначалникот се обрати пред дечињата и им посака многу здравје, среќа и успех во годината која доаѓа.

 

 

Извор: Општина Петровец

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...