spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниГази Баба: Градоначалникот Стефковски утринава во хуманитарна посета на семејството Здравевски

Гази Баба: Градоначалникот Стефковски утринава во хуманитарна посета на семејството Здравевски

Утрово Градоначалникот Бобан Стефковски беше во хуманитарна посета на семејството Здравевски во н.Ченто, кој животната сторија на Вале ја запозна на еден од приемните денови кон крајот на месец декември.

Стефковски заедно со директорот на ЈКП донираа нов детски кревет и намирници за храна и хигиена за одреден период.

Со оваа хуманитарна посета започнува големата божиќна хуманитарна акција во Гази Баба во чии рамки од утре заедно со Црвениот крст ќе бидат посетени околу 500 семејства на кои ќе им се донираат хуманитарни пакети со храна и средства за хигиена.

Извор: Општина Гази Баба 

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...