Ѓорче Петров: Новогодишни пакетчиња за сите дечиња од градинките

ОпштиниЃорче Петров: Новогодишни пакетчиња за сите дечиња од градинките

Најчитано

Општина Ѓорче Петров во соработка со градинката „Росица“ обезбеди новогодишни пакетчиња за сите 1.300 дечиња од градинките.

Неизмерна среќа и насмевки на лицата на дечињата од детската градинка „Пампурче“. Тие со радост го пречекаа градоначалникот Александар Стојкоски.

Тој им посака здравје, среќа и многу љубов во сите денови кои доаѓаат во новата година.

 

 

 

Извор: Општина Ѓорче Петров

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе