spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниКарпош: Реконструкција на фекална канализација на улица Јуриј Гагарин

Карпош: Реконструкција на фекална канализација на улица Јуриј Гагарин

Во тек ереконструкција на фекална канализација на улица Јуриј Гагарин во должина од 80 метри при што се врши промена на оштетени керамички цевки.

На секоја вертикала се поставува ревизиона шахта со што се овозможува непречено движење на одводните води. Реконструкцијата се врши со брза интервенција по претходно барање на станарите од зграда број 47 кои во изминатиот период се соочуваа со често запушување на канализацијата поради оштетените цевки и поплавување на просториите од првиот кат.

 

 

 

 

Извор: Општина Карпош 

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...