spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниШтип: #МЗАЕДНИЦА пристигна во општината

Штип: #МЗАЕДНИЦА пристигна во општината

Отсега, благодарение на оваа дигитална платформа, штипјани ќе имаат можност да бидат директно вклучени во унапредувањето и развојот на својата општина но и да:
даваат идеи, предлози и забелешки да аплицираат за субвенции да споделуваат идеи, мислења и сугестии.

Со помошта на #мЗаедница Штип ќе добие, поефикасна и подостапна локална администрација.

Апликацијата може да ја превземете на:

Google play store – https://goo.gl/Y9qhpE (за корисниците на Android)

App store –https://apple.co/2SbERqJ (за корисниците на Apple)

Десктоп верзија: www.mzaednica.mk

 

 

 

 

Извор: Општина Штип 

Прочитајте

Карпош: Реконструирани три краци од улицата „Скупи“

0
Деновиве се одвиваше завршната фаза од градежните активности при што беа реконструирани трите краци од улицата „Скупи“ која се наоѓа во населеното место Злокуќани....